3D/4D ultrazvuk

Samsung WS80A - digitální barevný 4D ultrazvuk nejvyšší kategorie Samsung OB

Od roku 2008 disponuje naše centrum prenatální diagnostiky špičkovou 3D UZ technologií. Nejnověji jde o Samsung WS80A, který představuje nejvyšší kategorii přístrojů Samsung OB. Tento diagnostický systém umožňuje kromě vysoce kvalitního dvourozměrného vyšetření také trojrozměrné (3D) zobrazení plodu. Součástí přístroje je dále modul "Live 3D", který slouží k sledování trojrozměrného obrazu uvnitř těhotné dělohy v reálném čase.

Tento UZ přístroj  umožňuje velmi detailní a plastické prokreslení orgánů plodu ve všech stádiích těhotenství. Což je velmi důležité především při prenatální diagnostice vrozených vývojových vad. Zjednodušeně lze říct, že třídimenzionální ultrazvukový obraz je dán velmi přesným a rychlým zpracováním dat ze tří vyšetřovaných rovin.

Pro nastávající maminku znamená trojrozměrný obrázek plodu nesrovnatelně větší vizuální zážitek než je běžný UZ záznam, který pracuje na principu "odstupňované šedi", a je mnohdy pro rodiče málo srozumitelný.

 

 

Nejvhodnější k vyšetření je období 14. - 26. týden těhotenství.

Kvalita záznamu je ovlivněna:

  • polohou plodu – pokud je k 3D sondě otočen obličejem bývá výsledek nejlepší,
  • umístěním placenty – nejlépe, když je umístěna na zadní stěně,
  • množstvím plodové vody,
  • konstitucí ženy – u žen obézních bývá záznam plodu problematičtější.

Do 20.týdne je možno provést trojrozměrnou projekci plodu, kdy se zaměřujeme na vývojové vady končetin a rozštěpové vady.
V období do 26.týdne trojrozměrně pozorujeme jednotlivé části plodu a podrobně obličej s vyloučením rozštěpu, určujeme pohlaví plodu.
Po 26.týdnu je zobrazitelnost velmi individuální, dle podmínek k vyšetření.

 

Ukázková 3D ultrazvuková fotografie

Vyšetření zaznamenáváme na DVD. Vyšetření není hrazeno ze zdravotního pojištění. Můžete se také objednat pouze k vyšetření s pořízením barevné trojrozměrné fotografie. Provádíme i u nás neregistrovaným klientkám.

Objednání na tel. 603 839 581.

 

Naše ukázkové obrázky z 3D ultrazvuku

Pro zvětšení si klikněte na obrázek.